مرکز تخصصی ارائه خدمات پزشکی و پرستاری

سها طب

«دارای مجورز رسمی از وزارت بهداشت »

یکشنبه , 15 تیر 1399


آخرین اخبار پزشکی و پرستاری :


نگهداری و مراقبت از بیماران و سالمندان(سکته مغزی،آلزایمری و..)

نگهداری و مراقبت از بیماران و سالمندان(سکته مغزی،آلزایمری و …)در منزل

 

مرکزسها طب با تکیه بر تیم تخصصی خود، اقدام به اعظم مراقب و پرستار برای سالمندان به منازل و بیمارستان‌ها مینماید و هر زمان که سالمند شما نیاز به مراقبت تخصصی داشته باشد بهیار وپرستار‌های مجرب این مرکز زیر نظر پزشک، برای همراهی و مراقبت از سالمندان به خانواده معرفی‌ میگردد. ادعای ما داشتن تفکر و نگاهی‌ متفاوت به دوران سالمندی و سالمندان است. ما معتقدیم باید برای سالمندان برنامه ریزی اختصاصی صورت گیرد و سالمند و سالمندی از همه زوایا و جوانب دیده شود. ما به دنبال آنیم تا با ارتقا سطح کیفیت زندگی‌ این عزیزان، علاوه بر سلامتی‌ جسمی‌ و روانی‌، عزت ایشان را نیز پاس بداریم. ایجاد واحد برنامه ریزی اختصاصی به منظور ارائه خدمات رفاهی سالمندان در این مرکز، گویای این نگاه متفاوت و اهتمام ما برای ایجاد فرهنگ حرکت به سوی ارتقا سطح زندگی‌ سالمندانمی‌باشد. از دیگر اقدامات این مرکز آموزش خانواده‌های سالمند است تا با اطلاع رسانی و آگاه سازی مناسب در جهت رفع نیازهای سالمندان اقدام شایسته به عمل آورند. کارشناسان، مراقبین، پرستاران،پزشکان و … به صورت روزانه و یا شبانه روزی در خدمت شما بوده و این مرکز رضایت سالمند و خانواده سالمند را به عنوان یکی‌ از اصل در منشور اخلاقی‌ خود گنجانده است. شعار مرکز برنامه ریزی، پرستاریو مراقبتی سها طب ارتقا سطح کیفیت زندگی‌ سالمند ایرانی‌ است و کلی‌ گام‌های خود را در جهت نیل به این هدف برمی‌دارد. فرهنگ سازی در این زمینه، نیاز به همیاری تک تک افراد جامعه و بویژهسازمان‌های ذیصلاح و تشکل‌های اجتماعی دارد. همانگونه که گفته شد ادعای ما داشتن تفکر و نگاهی‌ متفاوت به دوران سالمندی است. ما معتقدیم باید برای سالمندان برنامه ریزی اختصاصی داشت وسالمند و سالمندی را از همه زوایا دید و با نیازهای ایشان آشنا شد. با توجه به رشد جمعیت سالمندی در کشور، برنامه ریزی‌های اصولی و انجام اقدامات اساسی‌ در راستای ایجاد بستری مناسب در جامعه برای حضور پویای سالمندان، بسیار ضروری است. منظور از خدمات رفاهی مورد نیاز سالمندان، خدمات رفاهی، فردی و اجتماعی بوده تا ضمن سلامت جسمی‌ و روانی‌ با حضور در جامعه و مشارکت درفعالیت‌های جمعی‌ زمینه زندگی‌ با نشاط و پویا و طول عمر مفید مهیا گردد. حضور سالمندان به عنوان عزیزترین و گرانقدر‌ترین افراد یک خانواده در منزل موجب دلگرمی‌ و شادکامی کلی‌ افراد خانواده است.

 

سها طب سعی‌ دارد با طرح برنامه‌های مراقبتی و رفاهی مناسب در جهت بهبود کیفیت زندگی‌ سالمندان عزیز گامی موثر بردارد و در این راستا با اعزام پرستاران و مراقبین آموزش دیده میتواند احساس آرامش و رضایت را در سالمند و خانواده ایجاد نماید.

 

از جمله مزایای استفاده از خدمات نگهداری و مراقبت از سالمند در منزل ما :

 

ما خدمات متنوعی را در امور رفاهی و درمانی سالمندان داریم مانند خدمات پزشکی، کلینیکی و پاراکلینیکی (آزمایشگاهی، سونوگرافی و فیزیوتراپی).

علاوه بر نیازهای جسمی به نیازهای روانی سالمندان هم توجه می کنیم و در این راستا علایق و دل مشغولی های سالمند برای ما مهم است.

متخصصان طب سالمندی برای پاسخگوئی به نیاز شما با ما همکاری می کنند.

مشاوره پزشکی و پرستاری رایگان برای مشترکین داریم.

در صورت نیاز قبل از اعزام نیرو یک کارشناس جهت ارزیابی از طرف ما اعزام می شود.

کلیه نیرو ها قابل اعتماد، با تجربه، متعهد و مسئولیت پذیر هستند.

عموم مشترکین جدید ما توسط خدمت گیرندگان به واسطه رضایتشان معرفی می شوند.

افزایش پیش رونده جمعیت سالمندان در بسیاری از کشورهای توسعه یافته موجب معطوف شدن توجه به سلامت این گروه سنی شده است. خدمات مراقبت در منزل نقش اساسی در حمایت از اعضا خانواده فرد سالمند به عنوان مراقب و نیز مراقبین شاغل جهت کمک به ادامه زندگی مستقل سالمند در جامعه دارند. از آنجایی که در کشور نیاز به ایجاد و گسترش خدمات مراقبت در منزل برای سالمندان هر روز بیشتر احساس می‌شود، لذا این پژوهش با هدف مقایسه ساختار نظام مراقبت در منزل سالمندان در کشورهای توسعه یافته جهت ارائه راهکارهای کاربردی مناسب برای کشور ایران انجام گرفته است. روش‌ها: برای انجام این پژوهش، ابتدا به جستجوی پایگاههای اطلاعاتی مناسب در این زمینه پرداخته و سپس با در نظر گرفتن اهداف مطالعه، کلید واژه‌های مناسب انتخاب شدند. در ادامه با استفاده از این کلید واژه‌ها، مقالات مرتبط از مجلات معتبر، به زبان فارسی و لاتین مورد استفاده قرار گرفتند. یافته‌ها: یافته‌های پژوهش در ارتباط با ساختار برنامه مراقبت در منزل سالمندان نشان می‌دهد که کشورهای توسعه یافته به تعیین اهداف، نیازها، اولویت‌ها و تهیه برنامه‌ای مدون در ارتباط با نیازهای سالمندان ساکن منازل پرداخته‌اند. این کشورها برای حفظ استقلال و توانایی سالمندان و تأمین مراقبت و خدمات درمانی برای سالمندانی که به نوعی توانایی خود را برای مراقبت فردی از دست داده‌اند، خدماتی را در قالب برنامه مراقبت در منزل در نظر گرفته‌اند. نتیجه‌گیری: بررسی ها نشان داده است که خدمات مبتنی بر جامعه و خدمات مراقبت در منزل که جزء خدمات پزشکی محسوب نمی‌شوند، می‌توانند به عنوان برنامه پشتیبان جهت ادامه زندگی مستقل سالمندان در منازل خود و حفظ کیفیت زندگی آنان در دراز مدت عمل نمایند. با توجه به اینکه خدمات مراقبت در منزل نقش قابل توجهی در پیشگیری از موارد بستری مجدد سالمند در بیمارستان داشته و به حفظ استقلال و افزایش کیفیت زندگی سالمندان کمک می‌نماید، بنابراین به نظر می‌‌رسد که در ایران نیز باید این خدمات برای بهبود کیفیت زندگی سالمندان ارائه گردد.